Zeytinburnu İlçesi
Zeytinburnu İlçesi

Zeytinburnu, İstanbul ilinin bir ilçesidir. 1 Eylül1957 tarihinde ilçe olmuştur. Trakya’nın güneydoğusunda, Çatalca yarımadasının, Marmara Denizi'ne bakan yamaçlarının, bu denizle birleştiği yerdedir. Tarihi yarımada ile surlarla ayrılmış, E-5 karayoluna sınır ve havalimanına 15-20 dakikalık mesafededir. Bu sebeple İstanbul’un dışarı açılan önemli bir penceresidir. Doğusunda Fatih, kuzeydoğuda Eyüp, kuzeyinde Bayrampaşa, batısında Güngören, Bakırköy, kuzeybatısında Esenler, güneyinde ise Marmara Denizi'yle çevrilidir.

 

 

Zeytinburnu ilçesinin coğrafi özellikleri nelerdir?


 


 

Zeytinburnu İlçe Trakya’nın Güneydoğu’sunda Sapanca Yarımadasının Marmara Denizi’ne bakan ya- maçlarının bu denizle birleştiği yerdedir. Zeytinburnu İlçenin toprakları 29 derece doğu boylamı, 41 derece kuzey enlemi üzerinde bulunmaktadır.Zeytinburnu İlçe topraklarının Güneyden Kuzeye uzunluğu 5.5 km, doğu-batı doğrultusundaki genişliği 2.5km’yi bulmaktadır.

Zeytinburnu Doğusunda Fatih, Batısında Bakırköy ve Güngören, Kuzeyinde Bayrampaşa, Eyüp, Güneyinde ise Marmara Denizi bulunmaktadır.


 

Zeytinburnu İklim; Marmara denizinin kıyısında bulunan Zeytinburnu İlçesinde nem etkili rol oynar.Zeytinburnu İlçe topraklarının denizden ortalama yüksekliği 30–35 m.dir. Deniz kıyısından içerlere doğru hiçbir engele rastlanmaz.Zeytinburnu İlçenin doğu kesimi Marmara denizinden kuzeye doğru az bir meyille yükselir, bu yükseklik Maltepe’de 51 m.’yi bulur. Güney kısmı Yedikule’den Yenimahalle’deki eski Sümerbank fabrikasının olduğu yere kadar düz bir ova görünümündedir.Zeytinburnu Daha önce bitki örtüsü bodur çalılıklarla kaplı olan ilçe toprakları yerleşim ve sanayi alanı olmuştur.


 


 

23 Farklı kişinin Gözüyle Zeytinburnu - Zeytinburnu - Haber ...

www.zeytinburnuhaber.org/.../1282-23-Farkli-kisinin-Gozuyle-Zeytinbu...
23 Ağu 2008 - Zeytinburnu'nu 23 ayrı kişiye sorduk..Sizin gözünüzle Zeytinburnu nasıl bir semt? İşte birbirinden ilginç cevaplar..

Zeytinburnu Kadıköy Metro Hattı Bu 22 Semti İhya Edecek ...

www.yeniemlak.com/.../zeytinburnu-kadikoy-metro-hatti-bu-22-semti-ih...
2 gün önce - Zeytinburnu Kadıköy arası yolculuk süresini 60 dakikaya indirecek olan Zeytinburnu Kadıköy metro hattı durakları haberimizde…

Zeytinburnu İlçesindeki semt pazarları - Google

https://www.google.com/mymaps/viewer?...
Zeytinburnu İlçesindeki semt pazarları. ... Zeytinburnu 2012 Şikayetleri. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi. ZEYTİNBURNU ARBALET SİGORTA. zeytinburnu.

SEMT'imizin bestesi - YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=hq9DnQJn5-4
31 Ağu 2007 - zeytinburnulular tarafından yüklendi
gece karanlıkta... zeytinburnu zeytinburnulular kazlıçeşme çırpıcı merkezefendi sümer vargeller karagümrük ...
 

Milliyetçiliğin çekik gözlü kalesi; Zeytinburnu - BirGun.net

www.birgun.net/.../milliyetciligin-cekik-gozlu-kalesi-zeytinburnu-84614...
12 Tem 2015 - Zeytinburnu ezelinden beri işçi semtidir. Sokaklarında dolaşırken duyacağınız dikiş makinası sesi semtin alışılmış müziğidir. Gündüzler ter ...

Zeytinburnu - İstanbul - Foursquare

tr.foursquare.com › ... › Eyaletler ve Belediyeler › İlçe
Zeytinburnu mekanına 103.474 ziyaretçiden 15.856 fotoğraf ve 460 ... paran olmadığı zaman bile dışarda takılabileceğin İstanbul un İstisnai sahil semti.

ZEYTİNBURNU | ZEYTİNBURNU TEMİZLİKÇİ BAYAN 0212 ...

www.zeytinburnutemizlikcibayan.com/zeytinburnu
ZEYTİNBURNU TEMİZLİKÇİ BAYAN 0212 587 68 92. Ara .... BALIKLI MAHALLESİ EV TEMİZLİĞİ BALIKLI SEMTİ EV TEMİZLİĞİ BALIKLI MUHİTİ EV TEMİZLİĞİ ...

Zeytinburnu'nu Bilenler Yardım ! - Donanım Haber Forum

forum.donanimhaber.com › [Konu Dışı / Off Topic] › Konu Dışı
14 Mar 2009 - Zeytinburnu nasıl bir yerdir pahalı/ucuz, diğer yerlere ulaşım rahat/zor .... Ulaşım rahattır, kiralar ucuzdur, zaten şehir merkezine yakın bir semt.

Zeytinburnu Semt Hastanesi - Istanbul, Turkey - Research ...

https://www.facebook.com/pages/Zeytinburnu-Semt.../13891242846664...
Kullanıcı oyu: 5 - ‎1 oy
Meral Polatakın was feeling disappointed at Zeytinburnu Semt Hastanesi. October 12, 2015 · Istanbul, Turkey ·. Zeytinburnu Semt Hastanesi. Research Service ...

İstanbul > Zeytinburnu > Ptt Kargo > Sümer Semt Konagı ...

www.kargonerede.com › ... › PTT Kargo


 

 

 


 

Motorlu Kurye
Montaj Bloggif oluşturulan
Express Kurye

Evrakınızın kısa sürede sizden alınarak istediğiniz adrese (normal gönderi süresinden daha hızlı) ulaştırılıması için sadece şirketinizin gönderisini yaparak, başka hiç bir adrese uğramadan teslimat yapılan gönderi şeklidir. Sizin gönderiniz yerine ulaşmadan hiçbir şekilde ikinci bir iş araya giremez. Bu sayede gönderiniz İstanbul içi yakın mesafede 45 dakika uzun mesafede 90 dakika içinde kuryelerimiz tarafından alınır ve yerine ulaştırılır. Kuryemiz gönderinizi teslim eder etmez, firmamızdan size siparişiniz ulaştı bilgisi verilir.

Gece Moto Kurye

Akşam 18:00 den sonra vereceğiniz siparişler gece kurye olarak tabir edilmektedir. Firmamızda 24:00 a kadar kurye elemanı bulunmaktadır. Saat 21:30 dan sonraki siparişleriniz için yukarıda bulunan kurye telefonlarımızdan faydalanabilirsiniz. Gece kurye hizmetimizakşam 19:00 dan başlayarak ertesi sabah mesai saatinin başlangıcına kadar geçerlidir. Saat 19:00 21:30 saatleri arasında fiyatlar normal gönderilerin 2 katıdır. 21:30 dan sonraki gönderiler için firmamız fiyat haklarını saklı tutar. Fiyat verilecek siparişin bilgilerin göre operasyon tarafından belirlenir.